Jadalnia to doskonałe miejsce dla całej rodziny

Dość specyficznym pomieszczeniem w domu jest jadalnia. Tutaj zbiera się cała rodzina na posiłkach, tutaj zwykle organizowane są większe przyjęcia, albowiem stół znajdujący się w jadalni zwykle da się rozłożyć na dwanaście a nawet więcej osób. Tutaj także odgrywa dość istotną rolę wystrój tego pomieszczenia.

modne płytki do jadalni

Jeżeli jest to pomieszczenie połączone z kuchnią, warto choć poprzez zastosowanie innej nawierzchni oddzielić dość wyraziście jadalnię od kuchni, na przykład poprzez położony inny gres na ścianach czy na podłogach. Warto tutaj stworzyć dwa charakterystyczne wnętrza, nawet jeżeli nie będą one oddzielone żadną ścianą działową ani drzwiami, albowiem im większą uwagę skupimy na wystroju wnętrz już na etapie projektowania domu, tym lepszy efekt osiągniemy na samym końcu. Taki gres położony na ścianach i podłodze pozwala nam nie tylko łatwo czyścić powierzchnie, ale również cieszyć się doskonałą kolorystyką i wystrojem wnętrz. Dzięki temu że wybór w sklepach mamy obecnie ogromny, możemy wybrać gres duży, mały, o różnych kształtach, jak również wykończeniach.

płytki ceramiczne w jadalni

Najmodniejsze i najbardziej charakterystyczne są płytki z fakturami, jednak tutaj musimy zwrócić uwagę aby gres ten był fabrycznie szkliwiony i łatwy w czyszczeniu. Oczywiście ściany i podłoga to nie całość wyposażenia jadalni czy jeszcze innego pomieszczenia w domu. Tutaj na uwagę zasługują jeszcze inne czynniki, takie jak zasłony i firany, oświetlenie naturalne i sztuczne, meble w jednej tonacji kolorystycznej, dodatki dekoracyjne i inne elementy wyposażenia wnętrz. W zależności od tego na jaki styl się zdecydujemy, takie warto zakupić i zastosować dodatki, taki również należy zakupić gres.

gres w jadalni

Tutaj równie ważne przy wyborze jest także jaki mamy budżet, choć warto wybrać droższy i lepszy gres, albowiem będzie nam on służył w domu przez wiele lat, a im lepszy materiał wybierzemy na podłogi i ściany, tym lepiej będzie nam się mieszkało. Ważne jest również położenie, albowiem taki gres trzeba układać równo względem pionu i poziomu ściany czy podłogi.